Obec Oščadnica
Oščadnica

Kontakt

Adresa

Obecný úrad Oščadnica
Nám. M. Bernáta č. 745
023 01 Oščadnica

Tel.: +421 417 079 460
oscadnica@oscadnica.sk

Dalšie kontakty

Menu

Výsledky komunálnych volieb 2022

konaných dňa 29.10.2022

Uverejnenie výsledkov

volieb poslancov obecného zastupiteľstva
a volieb starostu obce v obci Oščadnica

Miestna  volebná komisia v Oščadnici, podľa § 190 zákona č. 180/2014 Z. z. o podmienkach výkonu volebného práva a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov  uverejňuje  výsledky volieb poslancov obecného zastupiteľstva a volieb starostu obce v obci Oščadnica,  ktoré sa konali 29. októbra 2022.

 

Počet voličov zapísaných v zozname voličov                                4636

Počet voličov, ktorí sa zúčastnili na hlasovaní                             1252

Počet platných hlasov pre voľbu starostu obce                          1067

Počet platných hlasov pre voľby do obecného zastupiteľstva  1164

Volebná účasť                                                                                             27 %

 

Za starostu obce Oščadnica  bol zvolený:

Marián Plevko, Ing., nezávislý kandidát, 1067 hlasov

 

Do Obecného zastupiteľstva v obci Oščadnica boli zvolení:

 

Volebný obvod č. 1

Rudolf Matejiček, Mgr., Kresťanskodemokratické hnutie, 69 hlasov

Alena Mitková, Kresťanskodemokratické hnutie, 79 hlasov

 

Volebný obvod č. 2

František Lipták,  SMER – sociálna demokracia, 102 hlasov

Branislav Stempin, Mgr., nezávislý kandidát, 127 hlasov

 

Volebný obvod č. 3

Ľudovít Cabuk, MUDr., SMER – sociálna demokracia, 184 hlasov

Marek Dudiak, PaedDr., nezávislý kandidát, 188 hlasov

Anna Kozová, RNDr., SMER – sociálna demokracia, 161 hlasov

Rudolf Králik, Mgr., nezávislý kandidát, 156 hlasov

 

Volebný obvod č. 4

Štefan Kubuš, Kresťanskodemokratické hnutie, 188 hlasov

Gabriela Kuchajdíková, Ing., SMER – sociálna demokracia, 195 hlasov

Marián Kucharčík, Ing., nezávislý kandidát, 181 hlasov

Štefan Vojtuš, Ing., Kresťanskodemokratické hnutie, 223 hlasov

Miroslav Wimmer, Kresťanskodemokratické hnutie, 166 hlasov

 

Náhradníci – kandidáti, ktorí neboli zvolení

Milan Lisík, SMER – sociálna demokracia, 60 hlasov

Marta Hamacková, Kresťanskodemokratické hnutie, 139 hlasov

Darina Homolová, Kresťanskodemokratické hnutie, 155 hlasov

Jozef Křivánek, HLAS – sociálna demokracia, 123 hlasov

Jozef Smolka, SMER – sociálna demokracia, 70 hlasov

Jozef Dráb, HLAS – sociálna demokracia, 138 hlasov 

Pavol Hečko, Mgr., REPUBLIKA, 84 hlasov

Marian Klieštik, Sloboda a Solidarita, 69 hlasov

Martin Kučerik, Progresívne Slovensko, 93 hlasov

Iveta Slivková, REPUBLIKA, 43 hlasov

Patrik Špalek, PaedDr., SME RODINA, 112 hlasov 


 
Volebná komisia Žilinského samosprávneho kraja
UVEREJNENIE VÝSLEDKOV
volieb poslancov zastupiteľstva a volieb predsedu Žilinského samosprávneho kraja
 
Podľa § 158 ods. 1 zákona č. 180/2014 Z. z. o podmienkach výkonu volebného práva a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov uverejňuje volebná komisia Žilinského samosprávneho kraja výsledky volieb poslancov zastupiteľstva a volieb predsedu Žilinského samosprávneho kraja, ktoré sa konali 29. októbra 2022.
 
A. Do zastupiteľstva Žilinského samosprávneho kraja boli zvolení:
vo volebnom obvode č. 1 – Bytča:
Miroslav Minárčik, Ing., Hlas - sociálna demokracia
Peter Weber, Ing., Kresťanskodemokratické hnutie, Dobrá voľba a umiernení
Karina Holešová, Mgr., nezávislá kandidátka
 
vo volebnom obvode č. 2 – Čadca:
Ján Podmanický, JUDr., PhDr., PhD., Smer - sociálna demokracia
Martin Šenfeld, Ing., MBA, nezávislý kandidát
Jozef Grapa, Ing., Hlas - sociálna demokracia
Jozef Cech, PaedDr., Hlas - sociálna demokracia
Anna Belousovová, RNDr., nezávislá kandidátka
Matej Šimášek, JUDr., PhDr., PhD., Hlas - sociálna demokracia
Marianna Bebčáková, Ing., Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), nova, kresťanská únia (kú), zmena zdola, Sme rodina, Za ľudí, Demokratická strana, Ods - občianski demokrati Slovenska, Šanca
 
vo volebnom obvode č. 3 – Dolný Kubín:
Ján Prílepok, Ing., nezávislý kandidát
Peter Jonák, nezávislý kandidát
Zdenko Kubáň, Mgr., Kresťanskodemokratické hnutie, Dobrá voľba a umiernení
 
vo volebnom obvode č. 4 – Kysucké Nové Mesto:
Dušan Mičian, Slovenská národná strana
Alena Dudeková, PhDr., MBA, Hlas - sociálna demokracia
Matej Fabšík, Mgr., nezávislý kandidát
 
vo volebnom obvode č. 5 – Liptovský Mikuláš:
Branislav Tréger, Mgr., PhD., nezávislý kandidát
Ján Blcháč, Ing., PhD., Hlas - sociálna demokracia
Erik Gemzický, Ing., PhD., MBA, Hlas - sociálna demokracia
Michal Paška, nezávislý kandidát
Rudolf Urbanovič, Ing., Hlas - sociálna demokracia
Tomáš Martaus, JUDr., nezávislý kandidát
 
vo volebnom obvode č. 6 – Martin:
Stanislav Thomka, Ing., MBA, nezávislý kandidát
Erika Cintulová, Mgr., nezávislá kandidátka
Branislav Zacharides, Mgr., nezávislý kandidát
Michal Uherčík, Ing., Skúsme to inak, Sloboda a solidarita, Občianska konzervatívna strana
Tatiana Červeňová, MUDr., Hlas - sociálna demokracia
Tomáš Zanovit, PaedDr., Hlas - sociálna demokracia
František Výrostko, doc., Mgr. art., nezávislý kandidát
Milan Ftorek, nezávislý kandidát
 
vo volebnom obvode č. 7 – Námestovo:
Igor Janckulík, Bc., Kresťanskodemokratické hnutie, Dobrá voľba a umiernení
Michal Strnál, Ing., Kresťanskodemokratické hnutie, Dobrá voľba a umiernení
Július Piták, Ing., nezávislý kandidát
Albín Maslaňák, Ing., Kresťanskodemokratické hnutie, Dobrá voľba a umiernení
Rastislav Zanovit, MUDr., Kresťanskodemokratické hnutie, Dobrá voľba a umiernení
 
vo volebnom obvode č. 8 – Ružomberok:
Ľubomír Kubáň, JUDr., nezávislý kandidát
Karol Javorka, MUDr., PhD., Hlas - sociálna demokracia
Martin Baran, Ing., nezávislý kandidát
Róbert Kolár, Ing., nezávislý kandidát
Ján Bednárik, Ing., Kresťanskodemokratické hnutie, Dobrá voľba a umiernení
 
vo volebnom obvode č. 9 – Turčianske Teplice:
Dušan Hrivnák, Mgr., nezávislý kandidát
 
vo volebnom obvode č. 10 – Tvrdošín:
Štefan Kristofčák, Mgr., Kresťanskodemokratické hnutie, Dobrá voľba a umiernení
Peter Šaško, MUDr., Slovenská národná strana
Jaroslav Rosina, Ing., nezávislý kandidát
 
vo volebnom obvode č. 11 – Žilina:
Peter Cibulka, Mgr., nezávislý kandidát
Patrik Groma, Mgr., Ing., PhD., nezávislý kandidát
Rastislav Johanes, MUDr., PhD., nezávislý kandidát
Juraj Popluhár, MUDr., PhD., MBA, Smer - sociálna demokracia
Róbert Kašša, Mgr., nezávislý kandidát
Peter Durmis, MUDr., nezávislý kandidát
Ľudmila Chodelková, PaedDr., nezávislá kandidátka
Ľubomír Bechný, Ing., nezávislý kandidát
Pavol Slota, Ing., Domov národná strana
Martin Kapitulík, Ing., nezávislý kandidát
Karol Čepec, nezávislý kandidát
Denis Cáder, Mgr., nezávislý kandidát
Peter Slyško, Hlas - sociálna demokracia
 
B. za predsedu Žilinského samosprávneho kraja bola zvolená:
Erika Jurinová, Ing., Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), nova, kresťanská únia (kú), zmena zdola, Sme rodina, Za ľudí, Demokratická strana, Ods ‐ občianski demokrati Slovenska, Šanca, Občianska konzervatívna strana, Sloboda a solidarita
 
V Žiline
 
Dátum: 30. októbra 2022
 
Bc. Ján Kleskeň v. r.
predseda Volebnej komisie Žilinského samosprávneho kraja
Dátum vloženia: 30. 10. 2022 9:19
Dátum poslednej aktualizácie: 3. 11. 2022 9:34
Autor: Radoslav Kohut

Mobilná aplikácia

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.
Voľne k stiahnutiu:

Kalendár

Po Ut St Št Pia So Ne
28 29 30 1 2 3 4
1
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Návštevnosť

Návštevnosť:

ONLINE:3
DNES:497
TÝŽDEŇ:2818
CELKOM:1447157

Aktuálne počasie

dnes, štvrtok 1. 12. 2022
oblačno 5 °C 0 °C
piatok 2. 12. zamračené 6/0 °C
sobota 3. 12. zamračené 3/0 °C
nedeľa 4. 12. jasná obloha -2/-5 °C